....

Chyba na stránce: Dobrý skautský web - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/stredisko/propagace/propagacni-materialy/526-dobry-skautsky-web/879-dobry-skautsky-web"

PROPAGAČNÍ MATERIÁLY

Propagovat znamená šířit. V našem případě se pak specifičtěji jedná o šíření kladného obrazu skautingu, což je úkol vskutku náročný, protože dnešní mediální doba s sebou přináší velké množství komunikačních výzev. Těm lze ale postupně na základě přibývajících zkušeností úspěšně čelit. K tomu je ale dobré znát určité know-how, které zde alespoň v základní formě naleznete.

Dobrý skautský web

Váš web je často prvním místem, kde se rodiče potenciálního nováčka seznamují s oddílem – co dělat, aby nebyl i posledním?

Soustředíme se na oddílové weby pro rodiče, ačkoli řada aspektů je použitelná i pro weby pro děti a lze je využít i pro stránky středisek a vyšších organizačních jednotek. Věnujme se především obsahové části – pro rodiče je lepší formou primitivní web, kde najdou vše potřebné, než grafický skvost s nulovou informační hodnotou.

Jaké informace by se měly viditelně předávat? Co by měl návštěvník jednoduše a okamžitě najít?

  • Logotyp Junáka + slovo skaut (základní identifikace skautského webu; slovo skaut hned do názvu či první věty)
  • Stručná činnost oddílu (náplň oddílového programu; případná specifika a zaměření)
  • Základní informace o schůzkách (kdy a kde se děti schází; pro koho jsou schůzky určeny)
  • Vedení oddílu a kontakty (jméno, fotka a hlavně kontakty)
  • Fotky (lepší 10 hezkých než celá fotogalerie špatných)
  • Odkaz na střediskový web (případně nasměrovat dále – web okresu nebo www.skaut.cz)

To hlavní na webu mám, co dál?

„Uvítala bych seznam akcí, které v oddílu proběhly (včetně fotodokumentace), plán připravovaných akcí a názory členů (popř. jejich rodičů), co se jim na oddíle líbí.“
Miluše Brázdová, matka dvou dětí (9 a 12 let)

Méně je někdy více a v mnoha případech by bylo lepší některé věci vymazat, než přidávat nové. Přesto se najde řada věcí, které může být na oddílovém webu pro rodiče užitečné zveřejnit. Malá inspirace:

  • Cokoli, co zvýší důvěryhodnost vedoucích (studijní či profesní zaměření, skautská kvalifikace atp.)
  • Cena (kolik stojí členství ve skautském oddílu peněz)
  • Reference (např. výroky dětí a rodičů)
  • Fotky klubovny
  • Často kladené otázky

Nezapomínejme udržovat web aktuální. I když je koncipovaný jako statický, je potřeba občas zkontrolovat, zda platí všechny kontakty, časy schůzek atp.

Ještě o krok dále

Pokud se budete držet výše zmíněných rad, je velká pravděpodobnost, že rodiče na webu najdou to, co hledají. Třeba právě dobrý skautský web bude tím důvodem, proč vás na další schůzce bude o jednoho víc.

Co je základním cílem oddílového webu pro veřejnost? Zaujmout, podat základní informace a vzbudit důvěru, aby rodič potenciálního nováčka kontaktoval vedení oddílu.

Přemýšlíte, jakou zvolit adresu pro váš oddílový web? Doporučujeme vasoddil.skau­ting.cz. Zřízení je jednoduché a zdarma a i když se váš oddíl jmenuje třeba Koníci, tak pomocí domény skauting.cz vysíláte pro veřejnost srozumitelné sdělení, o jakou organizaci se jedná. Nový účet pro web si můžete vytvořit na lebeda.skautin­g.cz.

Související odkazy

logo

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.
  Nahlásit chybu